Intensywny Kurs online dla Członków Zarządów i kadry zarządzającej

Odpowiedzialność Zarządu w zakresie Zrównoważonego Rozwoju

1 października – 5 grudnia 2024

  • 10 ekspertów

  • 10 tematów

  • 10 tygodni

Wykładowcy kursu

Uznani eksperci ESG

Przemysław Oczyp

Mirella Panek-Owsiańska

Sławomir Brzózek

Robert Sroka

Marcin Popkiewicz

Beata Faracik

Krzysztof Kamiński

Milena Olszewska-Miszuris

Piotr Rybicki

Irena Pichola

Przemysław Oczyp

Ekspert w zakresie zrównoważonego rozwoju, ESG i kwestii klimatu.

Ekspert w zakresie zrównoważonego rozwoju, ESG i kwestii klimatu z blisko 20-letnim doświadczeniem. Specjalizuje się w raportowaniu pozafinansowym, budowaniu strategii ESG, badaniu oczekiwań interesariuszy i strategii klimatycznych. Wspierał ponad 200 firm, realizując projekty podwyższające standard raportowania oraz tworząc strategie ESG.
CEO Go Responsible od 2014 roku, członek Komisji Rewizyjnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 2012 roku, wcześniej członek Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw w Ministerstwie Gospodarki. W latach 2022-2024 rozwijał karierę w KPMG jako Partner Associate i Lider zespołu ESG.
Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, Uniwersytecie DaVinci w Poznaniu oraz Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Mirella Panek-Owsiańska

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej.

Ekspertka CSR, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej.
Jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, była członkini zarządu CSR Europe, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, gdzie odpowiadała za kontakty z kluczowymi interesariuszami w Polsce, współpracowała z The World Business Council for Sustainable Development (WBCSD), Global Compact, GRI (Global Reporting Initiative), oraz wprowadzała do Polski Kartę Różnorodności, tworzyła narzędzia do jej wdrażania i współpracowała z sygnatariuszami.
Przez 4 lata pełniła funkcję rzeczniczki prasowej polskiej sekcji Amnesty International.
Stworzyła i koordynowała program „Demokracja bez kobiet to pół demokracji”, inicjatorka, ambasadorka i mentorka wielu grup i projektów dla kobiet i dziewczynek.
Autorka artykułów i komentarzy prasowych. Członkini jury konkursów poświęconych komunikacji i społecznej odpowiedzialności biznesu. Prowadzi zajęcia dla studentów i studentek na podyplomowych studiach z zakresu CSR i PR. Posiada długoletnie doświadczenie współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO.

Sławomir Brzózek

Ekspert-praktyk w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Ekspert-praktyk w obszarze zrównoważonego rozwoju, ESG i CSR. Od 2021 roku Dyrektor ds. ESG, najpierw w ENERIS Surowce S.A., następnie w VRG S.A. Wykładowca zagadnień związanych ze Zrównoważonym Rozwojem i zarządzaniem ESG na Uczelni Łazarskiego (Podyplomowe Studium Compliance oraz MBA – ESG), w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i w Szkole Głównej Handlowej.
Konsultant, trener i szkoleniowiec. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w tworzeniu i realizacji programów zaangażowania społecznego i środowiskowego oraz w transformowaniu strategii i systemów zarządzania w kierunku ich zgodności z oczekiwaniami i wymogami Sustainability/ESG/CSR (współpraca m.in. z Coca Cola, P&G, Henkel, Unilever, Żywiec Zdrój, Velvet Care). Związany wcześniej także z sektorem pozarządowym, ze środowiskiem organizacji ekologicznych. Poza kwestiami środowiskowymi szczególnie zajmują go zagadnienia etyki w biznesie, greenwashingu oraz ładu korporacyjnego.
Współtwórca inicjatywy społecznej „Faceci w Zieleni”. Ekspert konkursu „Dobroczyńca Roku”, mentor w programie „Ambasadorzy Zrównoważonego Rozwoju” Stowarzyszenia Organizacji Narodów Zjednoczonych w Polsce oraz w programie wolontariatu studenckiego „Projektor”.

Robert Sroka

dr hab. Robert Sroka jest Partnerem w funduszu Abris Capital, a także członkiem Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademii Leona Koźmińskiego. Członek zarządu Sustainable Investment Forum Poland (POLSIF). Zasiada w Radzie CET – Centrum Etyki Technologii oraz ESG Committe Invest Europe. Zrealizował kilkadziesiąt projektów doradczych wspierając rady nadzorcze i zarządy we wdrażaniu programów etycznych, strategii zrównoważonego rozwoju, ESG i ładu korporacyjnego. Absolwent University Cambridge Institute for Sustainable Leadrship. Najważniejsze artykuły i wypowiedzi Roberta można znaleźć na http://www.robertsroka.pl

Marcin Popkiewicz

Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz specjalizujący się w powiązaniach między gospodarką, energią, zasobami i środowiskiem. Autor bestsellerowych książek: „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?”, „Nauka o klimacie”, „Zrozumieć transformację energetyczną”. Jako redaktor naczelny portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl, zdobył uznanie za popularyzację wiedzy na temat zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju.
Laureat prestiżowych nagród, w tym główną nagroda „Dziennikarze dla klimatu 2015”, „Economicus 2016” za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz „Promotor Energetyki Odnawialnej 2016”. Wraz z zespołem redakcji „Nauka o klimacie” został laureatem nagrody „Popularyzator Nauki 2017” przyznawanej przez MNiSW oraz PAP.
Ekspertem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w zakresie technologii transformacji energetycznej oraz przewodniczący Komitetu Monitorującego projekty z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu. W 2022 roku został wyróżniony tytułem „Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju” przez magazyn Forbes.

Beata Faracik

Beata Faracik, LL.M. – Ekspertka ds. praw człowieka w biznesie.

Beata Faracik, LL.M. – Ekspertka ds. praw człowieka w biznesie i odpowiedzialnego postępowania przedsiębiorstw. Współzałożycielka i Prezeska Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu oraz Doradczyni (CEE) w Global Business Initiative for Human Rights and Business. Prawniczka z 20-letnim doświadczeniem w administracji publicznej, NGO i sektorze prywatnym. Wspiera firmy i organizacje międzynarodowe w implementacji odpowiedzialności za poszanowanie praw człowieka w praktyce, w szczególności w zakresie procedur należytej staranności w obszarze praw człowieka. Konsultowała szereg wytycznych międzynarodowych, w tym wytyczne Komisji Europejskiej w zakresie odpowiedzialnej rekrutacji.
Autorka publikacji na temat praw człowieka w kontekście biznesu, w tym analiz dla Parlamentu Europejskiego i UNDP. Przedmiotem jej szczególnego zainteresowania jest obszar przeciwdziałania pracy przymusowej, odpowiedzialne praktyki zakupowe, wzorcowe klauzule umowne oraz problematyka objęta dyrektywą dot. należytej staranności przedsiębiorstw w zakresie zrównoważonego rozwoju (CSDDD). Członkini eksperckich grup roboczych w tym ds. należytej staranności, tj. ciał doradczych Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.

Krzysztof Kamiński

Ekspert z branży finansowej.

Ekspert z branży finansowej z wieloletnim doświadczeniem w obszarze rynków kapitałowych, funduszy inwestycyjnych i zarządzaniu aktywami. Członek CFA Institute od 2009 roku, od 2012 roku posiadający tytuł CFA Charterholder. Licencjonowany doradca inwestycyjny (nr 819). Od 2022 roku posiadacz tytułu CFA Certificate in ESG Investing. W latach 2007 -2012 pracował na rzecz HSBC Global Asset Management rozwijając dystrybucję globalnych funduszy inwestycyjnych HSBC w Polsce. Od 2013 r. pełni funkcję Członka Zarządu Millennium Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych S.A. nadzorując m.in. obszary zarządzania aktywami, sprzedaży, marketingu, komunikacji i odpowiadając za projekty strategiczne Towarzystwa.
Od 2022 roku Członek Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA). Od 2023 przewodniczący Komitetu ds. ESG CFA Society Poland oraz Prezes stowarzyszenia
Sustainable Investment Forum Poland (POLSIF).

Doświadczony wykładowca z obszarów o tematyce inwestycyjnej, obejmującej m.in. zagadnienia dotyczące ESG. Wykładowca studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego – Zrównoważone finanse i ESG oraz wykładowca na kursach przygotowawczych do certyfikatu EFPA ESG dla Warszawskiego Instytutu Bankowości w latach 2022-23.

Milena Olszewska-Miszuris

Ekspertka z 20-letnim doświadczeniem na rynku kapitałowym, założycielka oraz współprzewodnicząca WM Advisory Sp. z o.o., specjalizująca się w doradztwie dla zarządów w zakresie budowania wartości, raportowania finansowego, zrównoważonego rozwoju, wyceny oraz relacji inwestorskich. Aktywnie promuje tematy ESG. Jest także współzałożycielką i współprzewodniczącą 30% Club Poland, kampanii społecznej mającej na celu zwiększenie liczby kobiet we władzach spółek. Zasiada w Komitecie ds. Ładu Korporacyjnego przy GPW w Warszawie, jest ekspertką ds. zrównoważonego ładu korporacyjnego w Human and Business Rights Programme przy UN Global Compact Network Poland oraz członkinią globalnego forum ACCA ds. ładu korporacyjnego. Jest aktywną członkinią Stowarzyszenia Niezależnych Członków Rad Nadzorczych, zasiada w jego Komisji Rewizyjnej oraz pełni funkcje członkini rad nadzorczych spółek giełdowych. Prowadzi wykłady na studiach podyplomowych m.in. na Akademii Leona Koźmińskiego i Uczelni Łazarskiego, gdzie jest ekspertką w Instytucie Zrównoważonego Rozwoju i Środowiska. Członkini Chapter Zero, uczestniczy w pracach grupy roboczej European Women on Boards poświęconej implementacji Dyrektywy Kobiety we władzach oraz zasiada w Radzie Ekspertów Klubu Inwestorek Indywidualnych. Przed założeniem własnej firmy pracowała jako nagradzana analityczka akcji w międzynarodowych biurach maklerskich. Posiada tytuły FCCA/ACCA, CFA oraz FSA Credential oraz jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne oraz Bankowość i Finanse ze specjalizacją Bankowość Inwestycyjna.

Piotr Rybicki

Piotr Rybicki – członek rad nadzorczych i komitetów audytów w spółkach rodzinnych i prywatnych, notowanych na giełdzie papierów wartościowych, czy też z udziałem Skarbu Państwa oraz spółek komunalnych, organizator największego w Polsce projektu propagującego standardy właścicielskie – „Konferencja Rada Nadzorcza” i wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance” oraz portalu NadzorKorporacyjny.pl, doradca i trener, biegły rewident.

Irena Pichola

Wiceprezeska zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Wiceprezeska zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Irena Pichola posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w doradztwie strategicznym ESG. Prowadziła złożone projekty dla klientów z różnych branż, w tym wdrażanie strategii ESG, analizę relacji z interesariuszami ESG, planowanie strategiczne w celu promowania zrównoważonych inwestycji oraz wdrażanie strategii efektywności energetycznej.
Irena jest bardzo aktywna w pracach międzynarodowych organizacji zajmujących się problematyką zrównoważonego rozwoju, takich jak GRI, WBCSD, CSR Europe.
W ostatnich latach Irena przewodziła zespołowi Sustainability Consulting firmy Deloitte w regionie Europy Środkowej – nadzorowała i zarządzała zespołem 140 ekspertów z 18 krajów regionu. W Deloitte była również globalną liderką zrównoważonego rozwoju sektora publicznego i członkinią zespołu dedykowanego pracy z instytucjami UE w obszarze zrównoważonego rozwoju.
W 2021 r. została uhonorowana jako jedna z 25 liderek zrównoważonego rozwoju w Polsce.

O kursie

  • Daty

    • 01.10 – 05.12.2024
  • Czas trwania

    • 10 tygodni
    • Wtorek godz. 7:00-9:00
    • Czwartek godz. 17:00-19:00
  • Cena

    • 10 000 zł netto (12 300zł brutto)

Zapraszamy do udziału w prestiżowym kursie prowadzonym przez najwyżej cenionych ekspertów ESG w Polsce, dedykowanym członkom zarządów i wyższej kadrze zarządzającej spółek przygotowujących się do raportowania zrównoważonego rozwoju zgodnie z dyrektywą CSRD.

Ten unikalny program został stworzony z myślą o Liderach odpowiedzialnych za strategiczne decyzje w firmach oraz zobowiązanych przez dyrektywę CSRD do przyjęcia odpowiedzialności za strategię i proces raportowania ESG. Dzięki udziałowi w kursie zdobędziesz niezbędną wiedzę i najnowsze, starannie wyselekcjonowane informacje dostosowane do potrzeb menedżerów wysokiego szczebla. Kurs umożliwi także analizę nowych możliwości i zobowiązań przedsiębiorstw w kontekście globalnych wyzwań związanych z ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną biznesu i ładem korporacyjnym.

DLACZEGO WARTO WZIĄĆ UDZIAŁ?

Dołącz do elity liderów biznesu, którzy kształtują przyszłość swoich firm zgodnie z najlepszymi praktykami zrównoważonego rozwoju. Poznaj szanse związane z wdrożeniem zielonej strategii i zapewnij swojej organizacji przewagę konkurencyjną w obliczu rosnących wymagań regulacyjnych i społecznych.

Prestiżowi wykładowcy

Prestiżowi wykładowcy

Zdobądź wiedzę od uznanych ekspertów z wieloletnim praktycznym doświadczeniem w dziedzinie ESG.

Ekskluzywne grono uczestników

Ekskluzywne grono uczestników

Prowadź dyskusje w prestiżowym gronie przedstawicieli kadry zarządzającej (przed przyjęciem na kurs weryfikujemy stanowisko i zakres odpowiedzialności zgłoszonego uczestnika).

Wysoki poziom merytoryczny

Wysoki poziom merytoryczny

Skup się na wiedzy niezbędnej dla Twojego stanowiska i poziomu odpowiedzialności oraz na szansach oferowanych przez inicjatywy ESG.

Szyte na miarę materiały dydaktyczne

Szyte na miarę materiały dydaktyczne

Zdobądź dostęp do materiałów przygotowanych specjalnie dla menedżerów najwyższego szczebla odpowiedzialnych za wdrażanie procesów ESG w przedsiębiorstwach.

Możliwości networkingowe

Możliwości networkingowe

Nawiąż cenne kontakty z innymi liderami biznesu i cenionymi ekspertami w tej dziedzinie.

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

  • Dla członków zarządów i wyższej kadry zarządzającej

    Spółek zatrudniających powyżej 250 osób mających obowiązek raportowania zgodnie z CSRD.

  • Dla osób odpowiedzialnych za strategiczne decyzje w firmie

    Planujących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz ESG.

  • Dla managerów, którzy pragną lepiej zrozumieć swoje obowiązki w kontekście globalnych wyzwań

    Związanych z ochroną środowiska, społeczną odpowiedzialnością i ładem zarządczym.

Program kursu

Kurs składa się z 20 spotkań online trwających przez 10 tygodni, po 2 dwugodzinne spotkania w tygodniu. Podczas każdego ze spotkań podczas których uczestnicy poznają kluczowe zagadnienia z zakresu raportowania zrównoważonego rozwoju, compliance, różnorodności, wpływu na klimat i społeczeństwo, a także odpowiedzialności zarządu i współpracy z inwestorami oraz sektorem finansowym.

Nie czekaj LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ

Poznaj czym są skuteczne metody zarządzania zrównoważonym rozwojem oraz wdrażania strategii ESG

Cena obejmuje udział w 20 spotkaniach (10 tygodni szkoleniowych)

Cena

10 000 zł netto (12 300 zł brutto)

FAQ

Rzuć okiem na listę popularnych pytań. Może tutaj znajdziesz odpowiedź. Jeśli nie, napisz na: malgorzata.leszczynska@goresponsible.pl

Kod polecający (promocyjny) i

Jeśli zostałeś zaproszony do udziału w kursie przez organizatora lub wykładowcę, możesz tu wykorzystać otrzymany od niego kod polecający gwarantujący rabat w wysokości 10%

* pola obowiązkowe

Cena kursu

NETTO ( BRUTTO)